آیین رسمی بزرگداشت روز ملی بهره وری یکم خردادماه، در اتاق ایران برگزار می شود

به همت جشنواره ملی بهره وری و با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، آیین رسمی بزرگداشت روز ملی بهره وری در سال ۱۳۹۶ برگزار می شود. جشنواره ملی بهره وری در راستای کمک به تحقق مفاد برنامه‌های توسعه در حوزه بهره وری و لزوم بهره گیری از ساز و کار اجرایی برای تحقق چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام و با هدف اشاعه فرهنگ مدیریت بهره‌وری و کمک به افزایش توان رقابت‌پذیری بنگاه‌های اقتصادی و قدردانی از بهره‌ورترین مدیران ارشد شرکت های ایرانی، هر ساله برگزار می شود و در یکم خرداد ماه سال جاری، هشتمین دوره برگزاری آن به پایان می‌رسد و نهمین دوره آن به طور رسمی آغاز خواهد شد.

فرآیند اجرایی هشتمین جشنواره ملی بهره وری از تاریخ اول خرداد ماه سال ۹۵ آغاز شد، در این دوره از جشنواره در مجموع ۳۸ پروژه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد همچنین ۷ پروژه نیز در سومین مسابقه ملی بهینه کاوی شرکت نمودند. از میان پروژه های ارسالی گروه های مواد و محصولات دارویی و بانک و موسسات پولی و مالی با ۶ پروژه بیشترین و گروه صنایع غذایی با ۲ پروژه کمترین پروژه را در این دوره از مسابقات ارسال نموده اند. همچنین با توجه به بررسی پروژه ها در حوزه‌های مختلف ۲۰ پروژه در حوزه نوآوری، ۱۴ پروژه در حوزه تیم سازی، توانمندسازی پرسنل، ۱۱ پروژه در حوزه های بهینه کاوی و برنامه‌ریزی استراتژیک و توسعه، ۱۰ پروژه در حوزه های مدیریت فرآیند و توسعه و تمرکز بر بازار و مشتری، ۹ پروژه در حوزه مدیریت دانش و فناوری اطلاعات، ۷ پروژه در حوزه های رهبری، روابط با تامین کنندگان و شرکا و استانداردها و جوایز، ۶ پروژه در حوزه ارزیابی عملکرد و ۵ پروژه در حوزه های مسوولیت پذیری اجتماعی و زیست محیطی و تحصیلات، آموزش، توسعه و یادگیری بوده است.

پس از ارسال کامل پروژه ها به دبیرخانه جشنواره و انجام بررسی های اولیه انجام شده توسط کارشناسان جشنواره، پروژه‌هایی که دارای ایراد و نقص بود برای مدیران پروژه ها ارسال شد و پس از اصلاح مجدد به دبیرخانه ارسال گردید. سپس پروژه‌های دریافتی در سامانه داوری جشنواره آپلود شد تا بیش از ۶۵۰۰ داور که از متخصصین ۵۲ گروه صنعتی می باشند با مطالعه پروژه ها به صورت آنلاین نظرات کارشناسی خود را نسبت به پروژه های صنعت خود اعلام نمایند که این نظرات قسمتی از امتیاز نهایی پروژه ها می باشد. همچنین جشنواره ملی بهره وری در تاریخ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شرایطی را برای سازمان های شرکت کننده  فراهم کرده است تا بتوانند در حضور کمیته علمی جشنواره از پروژه های ارسالی خود دفاع نمایند.

فرشید شکرخدایی؛ دبیر جشنواره ملی بهره وری ایران